تبلیغات
روز افزار - اثرات نماز برای جلو گیری از بیماریهای دهان و دندان
روز افزار
از دوستان گرامی که به سایت مراجعه می نمایند انتظار میرود در باره مطالب سایت اظهار نظر نمایند
یکشنبه 13 تیر 1389

اثرات نماز برای جلو گیری از بیماریهای دهان و دندان

یکشنبه 13 تیر 1389

نوع مطلب :
نویسنده :محمد کشاورزدهان انسان را برخی قلب دوم بدن نامیده اند و توجه به این نکته که چنانچه محیط دهان فردی تمیز باشد ، آن فرد از ابتلا به بسیاری از بیماری ها در امان است ، این نامگذاری  بسیار مناسب می باشد.
به عنوان مثال عفونت های دهان و دندان به ویژه در کودکان ، نقش مهمی در ایجاد بیماری های روماتیسمی دارد و نقش دندان ها در حفظ و زیبایی و قدرت جویدن و صحبت کردن به خوبی مشخص است و حتی نبودن دندان های سالم و زیبا برای بانوان و دوشیزگان ( به خصوص ) اثرات روانی زیادی بجا می گذارد . رعایت بهداشت دهان و دندان و پیشگیری از بیماری های مختلف آن ، از جمله پوسیدگی دندان ها و بیماری های پریودنتال ( بیماری های لثه و بافت های پشتیبان ) و .. به بهترین شکل بوسیله مسواک زدن ، انجام می پذیرد. 
از آنجائیکه  دین مبین اسلام ، از قرن ها پیش با توصیه های مؤکد  توسط پیامبر اکرم (ص) ، مسلمانان را متوجه این نکته درخشان بهداشتی نموده است  که  ” اگر بر امتم سخت نمی شد مسواک زدن را واجب می کردم ” و از سوی دیگر پیامبر اعظم (ص) فرموده اند دو رکعت نماز با مسواک بهتر از هفتاد رکعت بدون آنست  لذا با توجه به اینکه  در کتب گوناگون فقهی و عبادی اسلام ، دستورات مؤکد مبنی بر مسواک زدن هنگام ساختن وضو و نماز آمده است و از طرفی یک فرد  نمازگزار روزانه حداقل ۳ بار وضو می گیرد ، چنانچه قبل از هر وضو اقدام به مسواک زدن بکند ، از حد اکثر پاکیزگی لازم برای پیشگیری از تمامی بیماری های دهان و دندان برخوردار می شود .اینجاست که  اثرات نماز برای جلو گیری از بیماریهای دهان و دندان به وضوح دیده می شود
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ 
 در مطلب فوق الذکر  ازمطلب نوشته شده   توسط دکتر مجید ملک استفاده شده است. 
                                                                                                                           


مترجم سایت